صرافی کوینکس CoinEx Exchange

تاریخچه و پیشینه صرافی کوینکس
صرافی کوینکس (CoinEx) تحت پشتیبانی گروه ViaBTC در دسامبر ۲۰۱۷ تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ است.

آنها مجوز تجارت دارایی دیجیتال استونی را دارند و تحت قانون استونی اداره می‌شوند. در حال حاضر، آنها بیش از دو میلیون مشتری در بیش از ۱۰۰ کشور و منطقه دارند.

آنها تخمین می‌زنند که ۸۵٪ از کل پایگاه مشتریان آنها بین المللی و ۱۵٪ از چین است. پلتفرم آن به ۱۵ زبان از جمله چینی، انگلیسی، ژاپنی، کره ای، روسی و غیره در دسترس است.

صرافی کوینکس در میان بیش از ۵۰۰ صرافی ارزهای دیجیتال فهرست شده در رتبه بندی سایت CoinMarketCap ، در رتبه ۵۰ قرار دارد.

در حال حاضر صرافی کوینکس به بیش از ۲۰۰ کشور خدمات می‌دهد و هیچ اطلاعات روشنی در مورد محدودیت‌های جغرافیایی در سایت آن وجود ندارد. بر اساس شرایط و ضوابط کوینکس، هر کاربر شخصا مسئول رعایت قوانین و مقررات کشور خود است.

در پایان سال ۲۰۲۱، شرکت مادر Vino Global، به عنوان یک کسب و کار خدمات پولی (MSB) در ایالات متحده ثبت شده است که البته این این حداقل کاری است که یک صرافی ارز دیجیتال برای فعالیت باید انجام دهد.

رتبه صرافی کوینکس در COINMARKETCAP
موسس و مدیر عامل صرافی کوین اکس (CoinEx) هایپو یانگ ( haipo yang) است که تجربه کار برای Tencent TEG/Weibo و Futu Securities را در کارنامه خود داشته است.

او از یک پیشینه رمزنگاری ریاضی قوی برخوردار بود و به طور مستقل تمام کدهای استخر استخراج ViaBTC را در سال ۲۰۱۶ تکمیل کرد. پس از آن، او به ایجاد صرافی CoinEx اقدام نمود. بقیه اعضای تیم در سایه هستند، اما وب‌سایت رسمی صرافی کوینکس بیان می‌کند که اعضای تیم اصلی CoinEx از شرکت‌های مالی و اینترنتی پیشرو در جهان، از جمله اولین پذیرندگان و متخصصان ارزهای دیجیتال هستند که تجربه غنی در این حوزه دارند.

کوینکس شبکه اصلی خود را در نوامبر ۲۰۱۹ با هدف ایجاد یک سیستم تجاری غیرمتمرکز که توسط جامعه اداره شود، راه‌اندازی کرد. صرافی کوینکس دارای پنج محصول و خدمات مالی است که به خوبی در یک اکوسیستم برای تجارت رمزارزها یکپارچه شده‌اند. با هر دارایی دیجیتال یا ارز فیاتی که صرافی کوینکس از آن پشتیبانی می‌کند می‌توان از این خدمات استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *